Menu Cafe Emilia Karolczak

CIEPŁY WIECZÓR FEAT. BOGDAN HOŁOWNIA

data: 18 luty 2023 (sobota)
godz.: 19.00
wstęp: 85 zł

Ciepły Wieczór, czyli przed i powojenne piosenki o Miłości, ubrane w zgrabną opowieść o miłosnych perypetiach w życiu kobiety 🙂
Zespół występuje w składzie:
Honorata Kożuchowska – głos, instrumenty perk.,
Piotr Aleksandrowicz – gitara, banjo,
Wojciech Pulcyn – kontrabas
gościnnie:
Bogdan Hołownia – pianino
Bogdan Hołownia to wybitny pianista jazzowy, ulubiony akompaniator m.in. Grażyny Auguścik, Ewy Bem, Anny Marii Jopek, Lory Szafran, Danuty Błażejczyk. Gry na fortepianie uczył się w słynnej Berklee College of Music w Bostonie w klasie profesora Raya Santisiego i Laszlo Gordony’ego.
Artysta współpracował z kwartetem Jana „Ptaszyna Wróblewskiego, Januszem Muniakiem, Adamem Kawończykiem, Januszem Kozłowskim, Bronkiem Harasiukiem, Kazimierzem Jonkiszem, Jorgosem Skoliasem, Tomaszem Szukalskim.
Zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix Jazz „Melomani” w 2002 roku, „Jazzowego Oscara” w kategorii artysta roku. Jego solowy album „Dont Ask Why” otrzymał Fryderyka w kategorii najlepsza płyta jazzowa roku 2000.

„Ciepły Wieczór”, to nie tyle nazwa zespołu, ale też okoliczność, jaką starają się stworzyć muzycy biorący udział w projekcie. Piosenki i ballady z dawnych i nowszych lat, opowiadające o miłości, dobrych i złych chwilach w życiu, czasem „pod nóżkę” a czasem lekko, leniwie, spokojnie, w zamyśleniu… Projekt powstał w 2005 roku i powolutku dojrzewał do swojej obecnej formy i składu.

Zespół gra przed- i powojenne piosenki o Miłości, zestawione w zgrabną opowieść o życiu i perypetiach miłosnych. W repertuarze znajdą Państwo wzruszające i zabawne piosenki zarówno Mieczysława Fogga, Zofii Terne, Barbary Rylskiej czy Wiery Gran, jak i Kaliny Jędrusik czy słynnych Starszych Panów, i wielu, wielu innych…

Strona na fb: https://www.facebook.com/CieplyWieczor/

×
F
Cafe Emilia