Menu Cafe Emilia Karolczak

MEGITZA TRIO

data: 15 luty 2018 (czwartek)
godz.: 19.00
wstęp: 35 zł

Megitza sama w wieku 16 lat opuściła swoją górską wioskę w pobliżu Zakopanego i wyjechała do Ameryki.

Pragnienie młodzieńczej wolności, ambicja, charyzma i góralska siła, pomogły jej zbudować karierę kiedyś w USA, a teraz w Europie. Śpiewa i gra na kontrabasie. W USA zagrała setki koncertów.

Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku, kiedy to została zaproszona na dwa prestiżowe festiwale: Montreux Jazz Festival w Szwajcarii oraz Jazz Fest Wien w Austrii.

Megitza do tej pory wydała 7 albumów studyjnych, najnowszy to „Happy Metal” (2016), który powstał w formacji Megitza Trio, półfinalistów Mam Talent, zdobywców ‚złotego guzika” od Agnieszki Chylinskiej.

Megitza Trio szybko zyskuje popularność w Polsce dzięki ich oryginalnemu brzmieniu. Stworzyli nowy gatunek muzyczny o nazwie ‚happy metal’ – czyli tradycyjne instrumenty oraz elektroniczne loopery i bębny, efekt to trans-folkowe brzmienie inspirowane nowoczesnymi gatunkami muzycznymi.

Oprócz Megitzy w skład trio wchodzą: Stasiu Rzadkosz, utalentowany akordeonista i wokalista z Zakopanego oraz Marcin Leśniak – wokalista – skrzypek – gitarzysta, urodzony w USA, pochodzący z góralskiej rodziny wybitnych muzyków z Kościeliska, założycieli zespołu „Goranie” w Chicago.

  • Megitza – voice, acoustic bass, wavedrum
  • Stasiu Rzadkosz – voice, accordion, beat machine
  • Marcin Lesniak – voice, acoustic guitar, violin, cajon
×
F
Cafe Emilia