Menu Cafe Emilia Karolczak

MICHAŁ SOŁTAN feat. RAFAŁ DUBICKI – TAPAS MUSIC FESTIVAL

data: 22 września 2023 (piątek)
godz.: 19.00
wstęp: 75 zł

MICHAŁ SOŁTAN- Gitarzysta, kompozytor, wokalista. Multiinstrumentalista, edukator i performer. Absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Nagrał 5 autorskich albumów. Jego charyzma i talent zostały docenione w telewizyjnym show „Must Be The Music 9”. 

Jest liderem free-jazzowego zespołu Imagination Quartet i pomysłodawcą projektu Jazz Doors. Podczas 55 KFPP w Opolu artysta został finalistą koncertu Debiuty. W ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu transmitowanego przez TVP1, zaśpiewał swoją autorską piosenkę „Dzieje się” z płyty „MaloGranie”. 

Jego grupą odbiorców są miłonicy muzyki z gatunku jazz, funk, rock oraz szeroko pojętego fusion. Na scenie wykorzystuje  looper oraz instrumenty elektroniczne i akustyczne, dzięki ktrym koncert nabiera niepowtarzalnego klimatu i zdobywa serca słuchaczy, niezależnie od ich wieku. Wziął udział w 9. edycji telewizyjnego talent-show Must Be The Music, zdobywając „4x TAK” od jury. Wydał dwie płyty ze swoim jazzowym zespołem Imagination Quartet, ktre zdobyły uznanie również poza granicami kraju. Koncertował m.in. w Chinach, Danii, Niemczech. Jedną z cech, ktra z całą pewnocią wyrżnia występy Michała, jest bardzo pozytywny kontakt z publicznocią i ogromna dawka energii płynąca zarwno ze sceny, jak i widowni.

RAFAŁ DUBICKI  – absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz i flugelhornista wspłpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami m.in.: Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendowsky, Ray Wilson i Genesis. Nagrywał muzykę do nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni obrazu Macieja Pieprzycy pt. „Jestem Mordercą”. Uczestnik oraz laureat jazzowych konkursów w Polsce (Nagroda Główna na konkursie improwizacji w ramach Baszta Jazz Festiwal 2016, Nagroda Specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, Nagroda Głwna podczas konkursu big bandw w Nowym Tomylu 2015). 26 kwietnia 2019 roku podczas koncertu w warszawskim Nowym wiecie Muzyki miała miejsce premiera jego autorskiej płyty „Story about Emotions”.

Podczas swojego koncertu artysta zaprezentuje nie tylko swoje najbardziej znane utwory, ale także zaskoczy nowymi kompozycjami, które łączą różnorodne style muzyczne – od popu, przez rock, aż po elementy elektroniki. Publiczność będzie mogła usłyszeć utwory Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Franka Sinatry, Billa Withersa, Georgea Bensona i Jima Morrisona. 

Koncert odbędzie się w ramach TAPAS MUSIC FESTIVAL, podczas którego nie tylko muzyka będzie atrakcją wieczoru.

Koncert to również raj dla smakoszy, podczas którego będzie można spróbować przepysznych przekąsek TAPAS ( wszystko w cenie biletu!!!).

 

×
F
Cafe Emilia