Menu Cafe Emilia Karolczak

ZUZANNA w Cafe Emilia

data: 8 czerwca 2024 (sobota)
godz.: 19.00
wstęp: 50 zł

Zuzanna – czasami lirycznie, czasami z przytupem, ale zawsze prosto z serca! Jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką. Tutaj liczy się każde słowo – jej autorska twórczość to piosenka z ambitnym tekstem najwyższej próby, doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Śpiewa, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie. Ze względu na barwę głosu i instrumentarium, przez niektórych kojarzona jest z Renatą Przemyk oraz Zaz, inni zaś odnajdują w jej twórczości klimat i przestrzeń muzyczną rodem z soundtracku do filmu „Amelia”.

Od kilku lat regularnie koncertuje w całej Polsce – występowała między innymi podczas Enea Spring Break w Poznaniu, Songwriter Łódź Festiwal, toruńskiego LULU festiwal, czy FRU (Festiwal Raciborskiej Ulicy). Jej muzykę docenili między innymi Czesław Mozil i zespół Raz Dwa Trzy, zapraszając ją do gościnnego supportu.

Na koncie ma świetnie przyjęty, debiutancki album „Dzień dobry” (maj 2020). W grudniu 2021 ukazał się singiel „Akacje na Stalowej”, w nagraniu którego gościnnie wziął udział Czesław Mozil, wzbogacając ją o swój charakterystyczny, pełen emocji głos.

1 maja 2024 ukaże się nowa płyta Zuzanny, zatytułowana „Poziomkowa”. Premierę albumu poprzedziły trzy single, pojawiające się kolejno 1 lutego, 1 marca i 1 kwietnia. Ostatni z nich, czyli „Złość”, powstał z udziałem Artura Andrusa, który nie tylko zaśpiewał, ale również napisał jedną ze zwrotek piosenki.

„Ma zjawiskowy głos, piosenki, które pisze, to czysta poezja.” (Maciej Szajkowski, Kapela ze wsi Warszawa)

LINKI:

POSŁUCHAJ: youtube.com/user/zuzannamoczek

FB: facebook.com/spiewajacazuzanna

IG: instagram.com/spiewajaca_zuzanna

×
F
Cafe Emilia